Zaslat dotaz do poradny



Kategorie

Dobrý den, s manželem tvoříme rodinu, stále ještě v produktivním věku. Bohužel nám naše dluhy "přerostly přes hlavu" a nyní je pro nás jediným řešením nechat úvěry sloučit. Jeden úvěr platím já a ostatní manžel, daly by se tedy všechny naše dluhy sloučit dohromady? Děkuji za odpověď

Dobrý den, konsolidovat můžete nejen úvěry, ale také například kontokorenty nebo kreditní karty. I v případě, že má jednotlivec jen jeden dlužní závazek, lze se zamyslet nad sloučením dluhů více členů domá…

Celá odpověď

Dobrý den, jsem pracující, bezdětná, 33 let. Měsíčně si vydělám cca 20000,- Nemám výrazné úspory (do 5000,-), ale banka mi nabídla místo spořícího účtu využívat podílové fondy. Měsíčně si ukládám cca 1000,- Jsou podílové fondy výhodné pro takovou měsíční částku? Neskrývají nějaká rizika? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, z vašeho dotazu lze usuzovat, že vám banka dala obecné doporučení, protože podílových fondů je celá řada. Podílové fondy lze podle rizikovosti rozdělit na peněžní, dluhopisové a akciové. Jestli v…

Celá odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký vliv má na získání hypotéky pracovní poměr na dobu určitou (s přislíbením prodloužení), a kolik měsíců je potřeba mít souvisle po sobě odpracováno.

U zaměstnaců obvykle bankly vyžadují, aby žadatel měl pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Existují ale také výjimky a obecně platí, že banka přihlíží i k dalším ukazatelům bonity. Banky posuzují věk, dosažené vzdělání, profesi, rodinný stav a také počet dětí. Celkově lze tedy odpovědět takto: Je…

Celá odpověď


Dobrý den, prosím mám dotaz. Mám dvě děti. 5let (chodí do školky) a 2 měsíce. Jsem na mateřské. Druhé dítě mám s jiným mužem. Jsem OSVČ. Máme nárok na školkovné? Můžu si slevu na dani na děti uplatnit já? A skolkovné můj bývalý přítel? Máme vůbec nárok uplatnit školkovné pokud spolu nežijeme.. soudně opatrování nemáme dohodnuté, jen jsme se dohodli mezi sebou a na výchově syna se střídáme. Děkuji Michaela

Slevu na dani neboli školkovné může uplatnit poplatník, který prokazatelně uhradil za výdaje za umístění vyživovaného dítěte v předškolním zařízení. Předškolním zařízením se rozumí mateřská škola podle školského zákona (http://rejskol.msmt.cz), zařízení služby péče o dítě v dětské skupině (http:/…

Celá odpověď

Dobry den, prosim radu. Chceme investovat, v radu cca 500tis, na horizont 10let, je nám 50+, takze "na duchod". Doporucil byste nam podilove fondy a popr. jakeho druhu? děkuji mnohokrat za vas názor.

Podílové fondy mohou být vhodnou variantou. Mohu Vám představit investiční nástroje, které odpovídají Vašemu investičnímu profilu. Obecně lze takto pro výběr fondu poradit snad jenom tolik, že je dobré vybrat fond, který existuje historicky nějakou dobu a má historické výsledky a ideální je…

Celá odpověď

Dobrý den, chci se zeptat. Manžel má příjem kolem 22.000,-Kč čistého,někdy víc (bonusy,...) Já na mateřeké dovolené s 2 dítětem. Máme 2 úvěry v částce cca 250.tis.Kč, je možné získat hypotéku na vlastní bydlení (3mil.Kč),děkuji

Podle těchto údajů je velmi pravděpodobné, že nenajdeme na trhu banku, která by takto vysokou hypotéku poskytla. Osobně také doporučuji, zda je vůbec vhodné se do tak vysoké hypotéky pouštět, i kdyby ji banka poskytla. Splátka hypotéky by z vašich příjmů ukrojila podstatnou část.

Celá odpověď

Dobrý den. Rád bych se zeptal, jestli musím vyplnit v daňovém přiznání přílohy 1 a 2, jsem-li OSVČ jen na vedlejší činnost, ale neměl jsem v roce 2015 žádný příjem. Děkuji, Roman Vavřina.

Pokud máte na Živnostenském úřadě přerušenou živnost po celý rok, pak nemusíte přílohy vyplňovat. Pokud jste v daném roce měl ŽL aktivní, ale neměl příjem, pak byste měl podat na finanční úřad, zdravotní pojišťovnu a ČSSZ čestné prohlášení o nulových příjmech. V každém případě doporučuji konzultaci…

Celá odpověď






Dobrý den,chci se Vás zeptat. Budeme kupovat pozemek za 750 000 Kč financováno hypotékou. Ručit budeme bytem rodičů, na pozemku chceme do pěti let stavět. Stavbu chceme také částečně hradit hypotékou - druhou. Zajímá mě, jestli je možnost vyvázat ručitelství bytu rodičů a převést na náš vybudovaný dům, na kterém ovšem bude zástava z druhé hypotéky.

Dobrý den, byt rodičů bude možné vyvázat a převést na Váš dům, pokud budou obě hypotéky u jedné banky a tržní cena domu bude dostatečná. Pro realizaci financování tohoto záměru, v případě Vašeho zájmu, jsem Vám k dispozici.

Celá odpověď


Mám zájem o půjčku, mohu se na vás obrátit?

Ano, je to možné. Umím poskytnout širokou nabídku jednotlivých půjček, takže si každý může velmi snadno vybrat podle své potřeby. Představím Vám jednotlivé typy bankovních úvěrů a možnosti jejich využití, abyste si mohl vybrat takovou, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Celá odpověď

Dobrý den, chtěla bych nějaké bližší info ohledně výběru z mimořádného účtu a strhávání 15 % z úroků. Jakou část peněz musím nechat na MÚ, když bych si je chtěla vybrat? Musím tam nechat všechny vydělané úroky, aby mi nevzali těch 15 % a ostatní peníze můžu vybrat? Já jsem si vybrala maximální výběr a odečetli si těch 15 % z úroků od začátku vložených peněz na MÚ. To jsem asi pochybila, že ? Chtěla bych vědět, kdy těch 15 % z úroků nestrhnou? Nebo až po ukončení pojistné smlouvy, což je někdy 2030? Nebo si pak také seberou 15 % z celkové hodnoty úroků? Pokud mi toto nějak přiblížíte, budu ráda.

Ve Vašem případě se jedná o výběr z mimořádného účtu (účtu mimořádného pojistného) životního pojištění. V tomto případě pojišťovna správně snížila hodnotu vybíraných prostředků o daň z příjmů 15 %  z výnosů, které do té doby vznikly. Protože jste žádala o maximální možný výběr, bylo Vám vyplaceno…

Celá odpověď

Chtěl bych se zeptat na typ opravdu kvalitního podílového fondu. Měsíční úložka by byla asi 5 tisíc Kč a menší sumu mám i na účtě. Chci to brát jako rezervu, pojistku při neočekávané události. Pokud nic nenastane, poslouží to jako hlavní kapitál na plánovaný důchod.

Nejprve bych Vás chtěl pochválit za Vaši snahu na zajištění budoucnosti. Co se týče podílových fondů, tak jednoznačně se nedá určit jeden, který by Vám pokryl všechna přání. V ČR je přes 1.000 podílových fondů. Důležité otázky, které si musíte klást, jsou: Na jak dlouho zamýšlíte spořit …

Celá odpověď

Četla jsem si několik Vašich článků a zjistila jsem, že spořit si peníže přes IŽP opravdu není výhodné. Pojistka mi běží už 3. rok a platím ji jen proto, abych nepřišla o všechny vložené peníze. Neposílám tam nějakou velkou částku, ale i 1000 Kč měsíčně se určitě dá investovat lépe. Můžete mi prosím poradit, jak mám s pojistkou typu ING Smart naložit? Když už ji platím 3 . rokem a životní pojištění si momentálně platit žádné nechci, jen bych chtěla nějak rozumě vkládat alespoň těch 1000 Kč měsíčně do něčeho, co se mi do budoucna bude zhodnocovat?Je lepší to dát třeba do klasického stavebního spoření? A jak tedy naložit se stávajícím IŽP, abych o vložené peníze zcela nepřišla?

Pojďme se spolu podívat na pojistku jako na rezervu. Představme si, že jste náruživá motorkářka. Máte v garáži 7 motorek a 2 skůtry. Na dvoře před garáží se válí spousta náhradních dílů z vraků, které vám vozí kamarádi. V takovém případě máte zřejmě dostatečné rezervy pro případ, že se vám jedna z…

Celá odpověď


Dobrý den, můj dotaz se týká využití příspěvku zaměstnavatele hrazeného zaměstnancům na životní pojištění - k proplacení některých bonusů nebo ročních odměn. Některé pojišťovny nabízí možnost okamžitého výběru těchto uložených peněz. Firma by uspořila sociální a zdravotní pojištění, daňová uznatelnost příspěvku do zákonné výše (30T/1rok) se dá ošetřit interním předpisem - směrnicí. Dle mého názoru však nejsou dodrženy podmínky - min. 60 měsíců (5 let) a čerpání po 60. roce věku. Je možné dle Vašeho názoru bez rizika institu ŽP takto využít?

Ano, tento manévr některé firmy, i značně velké, využívají. Podle mých zkušeností s tím zatím nejsou žádné legislativní problémy, protože podmínkou není čerpání po 60. roce věku. Tento limit souvisí hlavně s umožněním případných daňových odpočtů, kdy smlouva jako taková musí být uzavřena do věku…

Celá odpověď

Před třemi roky jsem si sjednal s finančním poradcem životní pojištění FLEXI od České Spořitelny. Žil jsem v domnění, že obsahuje i úrazové pojištění až do doby, než se mi úraz stal a v pojišťovně mi řekli, že nedostanu žádné plnění, protože úrazové pojištění nebylo sjednáno. Pojistka obsahuje: Smrt z jakýchkoliv příčin 30 000, invalidita 3 st 500 000, trv. následky 400 000, prac. neschopnost od 15 a od 29 dne. Pojistka mě vyjde na 736,- Kč měsíčně. Zdá se mi to dost na to, že nedostanu nic za úraz a to pracuji jako truhlář. Je pojistka výhodná a nebo platím za něco zbytečného?

Pojistka, jak uvádíte, je postavená na pracovní neschopnost. Tedy aby Vám pojišťovna plnila musel byste být v pracovní neschopnosti a plnili by Vám až od 15. dne (ne zpětně). Abyste měl plnění při úrazu i když nejste v pracovní neschopnosti, musel byste mít nastaveno denní odškodné, což dle toho,…

Celá odpověď

Rád bych se zeptal, jestli mám sledovat výnosy penzijních fondů za posledních3-5 let? Nebo je tato informace z dlouhodobého hlediska nepodstatná? V případě, že bych se rozhodl pro jiný fond, je možné přejít jinam?

Máte pravdu, viděno prizmatem delšího horizontu na těchto údajích příliš nezáleží. Podstatnou část výnosu na kratším období tvoří státní příspěvek, na delším se výnosy v jednotlivých letech zprůměrují. Více k dané tématice viz článek na mých stránkách s názvem Penzijní připojištění. Přecházet z…

Celá odpověď

Můj přítel má od svých 20 let uzavřené kapitálové životní pojištění. Pojištění platí do jeho 40 let, nelze prodloužit. Finanční poradce ho přesvědčuje, aby toto pojištění vypověděl a uzavřel si investiční životní pojištění s platností do 65 let věku, kde za stejně vysoké pojistné, které platí teď, získá mnohem vyšší pojistné krytí i vyplacenou částku při dožití. K investičnímu ŽP máme nedůvěru, ale poradce nás neustále přesvědčuje o jeho výhodnosti a tvrdí, že kapitálové ŽP dnes už nikdo nechce. Jaký je váš názor?

Pokud jste si přečetla články či odpovědi v Poradně na dané téma, pak je otázka poněkud překvapivá. Obecně lze říci, že ve většině případů manipulace s pojistnou smlouvou přináší ztráty. Existují i výjimky, proto v každé jednotlivé situaci je nutno provést výpočty související se zamýšlenou změnou. …

Celá odpověď

Ráda bych se zeptala, zda je možné při vyhlášení osobního bankrotu, na který mám nízký příjem, požádat manžela o finanční dar.

Jde o jeden z dotazů, který spadá do oblasti občanského práva a kvalifikovanou odpověď lépe poskytne dobrá advokátní kancelář. Požádat manžela lze asi o cokoli, není-li však zrušeno společné jmění manželů, spadají i partnerovy finance do vyrovnání, o němž v případě osobního bankrotu bude rozhodovat…

Celá odpověď

Můj přítel je docela dost zadlužený. Já mu dala šanci pod podmínkou jeho oddluženosti. Přítel byl skoro rok bez práce a díky tomu mu vznikly pohledávky. Má více dluhů u více společností, které nebyl schopen splácet. Na internetu jsem nalezla informace, že jde udělat konsolidace dluhů. Je toto možné řešení, že by více dluhů dal do jediného dluhu, který by splácel, čímž by si nastavil délku a limit splácení? Jestli ano, na které společnosti se tak nejlépe obrátit. Nebo je jiné řešení? Jestli ano, byla bych Vám vděčná za bližší informace.

Konsolidace dluhů možná je. Pozor však na některá úskalí, jež byla diskutována na těchto stránkách. Doporučení na určitou společnost z jakékoli oblasti financí nedávám. Mohu Vám však pomoci při řešení popsané situace, pokud použijete kontaktů na tomto webu ke sjednání schůzky.

Celá odpověď

Chci si vzít hypotéku, ale mám problém, protože jsem v registru neplatičů, takže mi žádná banka nechce půjčit. Přemýšlel jsem o nebankovní hypotéce. Je vůbec nějaká výhodná? Bohužel jsem podepsal kupní smlouvu a ještě jsem nevěděl, že mi banka nepůjčí. Před tím jsem neměl problém a teď mi hrozí velké sankce a soud pokud dům nekoupím. Nevím, co mám dělat.

Nebankovní hypotéka bohužel neexistuje – hypoteční úvěr musí být krytý hypotečním zástavním listem, a ten může vydat pouze hypoteční banka. Lze použít jinou půjčku, avšak žádná z nich není „výhodná“ ve srovnání s hypotékou.

Celá odpověď


Jelikož se chystám ke studiu na vysoké škole, tak jsem nucen si založit svůj vlastní účet. Informace o účtech získávám pouze prostřednictvím webových stránek, ale žádné bližší informace nebo dojmy o kvalitě účtu nemám. Tímto bych Vás chtěl poprosit, zda by bylo možno doporučit podle Vás "nej" studentský účet.

Možné by to nebylo, anžto se na těchto stránkách neprovádí žádná porovnávání jednotlivých produktů různých firem. Důvodem je skutečnost, že výběr určitého produktu ovlivní výkon osobních financí zhruba z 10%. Podstatnou je naopak struktura osobního investičního portfolia vzhledem k finančním cílů…

Celá odpověď

Ráda bych manželovi sjednala životní pojištění (tedy pouze pojištění - NIKOLIV +SPOŘENÍ!!!). Můžete mi prosím poradit, které by bylo pro nás nejvhodnější? Manželovi je 35 let (čistý příjem papírově 14 000,- jinak 20 000,-), já pobírám rodičovské přídavky (ještě 2 roky budu), máme 2 děti (4 a 1 rok), naše měsíční náklady cca 20 000 – 25 000,-. Tápu, co pojistit (trvalé následky úrazu, invalidita, denní odškodné při pracovní neschopnosti, ... ) a na jaké částky a jestli pojistit i děti?? Můžete mi prosím poradit? Běžným pojišťovákům už nevěřím : (

Díky za důvěru, pokusím se ji nezklamat… Nejprve je třeba zjistit výši pojistných částek, až poté vybírat příslušný produkt. Obecně je možno zvolit dvojí přístup: Zajištění na plnou výši příjmů – v případě plnění luxusní, ale ovšem za dražší pojistné Zajištění na náklady – výrazně…

Celá odpověď


V květnu minulého roku jsem uzavřel u České pojišťovny spoření Flexi 1000,- Kč měsíčně. Nyní jsem ve finanční tísni a potřeboval bych vědět, jestli mohu použít své vložené peníze a kolik.

Obávám se, že to asi nebude možné. Z pojištění Flexi lze vybírat dle aktuálního zůstatku, ovšem za ¾ roku tam bude nula. Výběry s těchto typů pojištění jsou možné až po akumulaci jisté výše zůstatku, která je definována v pojistné smlouvě (v pojistných podmínkách). Většinou je potřeba, aby v…

Celá odpověď

Dozvěděl jsem se, že pokud ukončíte dříve životní pojištění, musíte státu zaplatit daň z příjmu ze životního pojištění (cca 15%). Musíte to platit, i když pojištění normálně zanikne poslední splátkou dle smlouvy?? Myslím to tak, že prostě dosáhnu stanoveného dne uvedeného ve smlouvě o životním pojištění, a tím uplatním nárok na vyplacení peněz. Zdá se mi to od státu sprosté, když si vlastně na to životní pojištění posíláme již zdaněné peníze z našich výplat a stát to chce zdanit znova. Kdyby chtěli daň z té státní podpory tak to ještě pochopím, ale z vlastních již zdaněných peněz… Jinak, co s tím nesouvisí, četl jsem tu spoustu dotazů o registru neplatičů, tak bych se chtěl podělit se všemi o svoji zkušenost: Byl jsem v registru neplatičů také, dlužil jsem jedné nejmenované bance částku 719,- Kč. Je pravda, že pokud jste v tomto registru neplatičů (nejčastěji databáze SOLUS), s půjčkami se nechytáte (maximálně nebankovní sektor s nechutnými úroky), ani co se týče koupě na splátky. S tím se nic dělat nedá, ale doporučuji to samé, co jsem udělal já: Doplatit dluh u společnosti které dlužíte a napsat jim žádost o vymazání z registru neplatičů, některé společnosti to dělají sami po 2 měsících od doplacení, je dobré si také zjistit do jakých registrů vás ta společnost dává a pak je konkrétně napsat do žádosti. Žádost pošlete tam, kde jste dlužili! Přibližně do tří měsíců až půl roku budete "čistý"…

Začněme od konce: moc děkuji za zajímavé podněty ohledně registru dlužníků a souvisejících záležitostí. V Poradně je řada dotazů k tomuto tématu a Vaše rady mohou pomoci. Pokud se týká zdanění životního pojištění, při řádném ukončení pojistné smlouvy jde pouze rozdíl mezi zaplaceným pojistným a…

Celá odpověď

Kde se dá na internetu najít kalkulačka, která by vypočítala výši mzdy v případě, že je zaměstnanec několik dní doma s dítětem. Manželka má běžný čistý plat kolem sedmi tisíc čistého. V únoru byla čtyři dny s nemocnou dcerou doma a brala jen 4 800,- čistého. Zdá se mi, že snížení kvůli čtyřem dnům o více jak dva tisíce je neadekvátní. Co vy na to? Případně bych Vás chtěl požádat o radu kam se obrátit.

Pokud zadáte do Googlu 'kalkulačka nemocenské", dostanete celou řadu odkazů k dané problematice, např. tento. Až si to spočítáte, obraťte se na vaši OSSZ z žádostí o vysvětlení.

Celá odpověď

V září 2002 jsem uzavřela kapitálové životní pojištění s pojištěním úrazu a zdraví u ČP na 13 let, platím 833,- Kč s tím, že toto pojištění budu platit do roku 2015, kdy dovrším 65 let. Jenže loni v březnu jsem odešla do důchodu a tato částka se pro mne stala příliš vysoká. Myslela jsem, že budu pracovat déle, ale starám se o bezmocnou maminku. Pojistné jsem si odpočítávala z daní. V listopadu 2010 mi bude šedesát let, mohla bych pojištění ukončit tak, abych nemusela vracet daň?

Podmínka ze zákona pro to, aby nebylo nutno vracet daňovou úlevu, je trvání smlouvy nejméně 5 let a zároveň do 60 let věku klienta. Obě podmínky splňujete. Navíc platí, že pokud klient odejde na starobní důchod, není třeba uvedená ustanovení dodržet. Každopádně tedy z hlediska nevracení ušetřených…

Celá odpověď

S manželem jsme před 10 lety uzavřeli kapitálové životní pojištění u Amcico. Pojistky byly do 60 let s garantovanou částkou 300 000,- + podíl na zisku. Čtvrtletní pojistné činilo pro každého z nás zhruba 1600,- Kč. Loni u nás byla "finanční poradkyně" od společnosti Partners a přesvědčila nás, abychom tyto pojistky zrušily, protože jsou zastaralé a uzavřeli novou pojistku pro celou rodinu (máme 6 letou dceru) u české pojišťovny Flexi. Měsíční pojistné činí 1000,- Kč včetně investičního a úrazové pojištění celé rodiny. Částka odbytného, kterou nabídlo Amcico, netvořila ani třetinu vložených prostředků. Nedopatřením jsme nedokončili zrušení pojistek u Amcica a když o tom přemýšlím, začala jsem opravdu váhat, zda tento krok dokončit. Prosím o radu, zda ponechat staré pojistky a zrušit Flexi od české pojišťovny i když přijdeme o několik tisíc korun?

Na základě Vámi poskytnutých údajů nelze o patřičném kroku rozhodnout. Je potřeba zvážit i další varianty, a to v kontextu veškerých rodinných financí. Máte-li o takovou službu zájem, využijte kontaktů na tomto webu.

Celá odpověď

Mám již dva roky hypotéku na dům u Raiffeisen stavební spořitelny na 1 850 000,- Kč. Dům je zastavený. Bohužel se nám teď změnila finanční situace a my nemáme na splácení. Nevím, co máme dělat. Můžeme dům vůbec prodat? Nechceme o něj přijít, ale asi jiná možnost není.

Možností je celá řada, o konkrétních krocích se můžete informovat u každé solidní realitní kanceláře. Začít je však nejlépe tím, že budete informovat svého věřitele a poté postupovat s ním ve spolupráci.

Celá odpověď

Je dobré investovat do státních dluhopisů (nyní mám na mysli např. Řecko), když je stát na pokraji bankrotu. Četla jsem, že tyto státní dluhopisy stoupají na úrokové sazbě až přes 6 %. Když by to byla pravda, tak jak to, že stoupají? Co se stane s uloženými vklady lidí (např. Řecko), když bude stát kontrolovat MMF. Dostanou tyto peníze zpět?

Čím je dluhopis méně bezpečný, tím vyšší rizikovou prémii musí emitent vypsat, aby byli investoři ochotni takové aktivum kupovat. Proto jsou nejvýnosnější tzv. junk bonds (prašivé dlužní úpisy), neboť riziko nesplacení je kompenzováno zvýšeným výnosem. Na otázku „co se stane…“ by nejlépe mohl…

Celá odpověď

V současné době refinancujeme k bance LBBW Bank a Volksbank a četla jsem, že tato banka není zmocněna ministerstvem k přijímání žádostí a uzavírání smluv o poskytování podpory. Znamená to tedy, že nemůžeme o dotaci žádat? Nebo je v tomto případě možnost, abychom si o dotaci zažádali sami, případně kam žádost a podklady odevzdat (na koho se obrátit) ?

Nařízení vlády č. 299/2001 Sb. stanoví v paragrafu 6, že o podporu lze zažádat u pověřené banky. Z toho plyne, že u Vámi zamýšleného poskytovatele úvěrů podporu neobdržíte. Můžete však o hypotéku zažádat u banky, která tuto licenci má.

Celá odpověď

Jsem nucen zrušit Pojistnou smlouvu (Základní pojištění + Úrazové pojištění) a to předčasně. Prosím o informaci, co vše musí Odstoupení "od" (zrušení) smlouvy obsahovat a zda lze ukončit smlouvu k poslednímu dni aktuálního měsíce.

Pokud byste chtěl od smlouvy odstoupit (tj. anulovat od počátku) či požadovat její okamžité zrušení, musel byste k tomu mít specifický, v pojistných podmínkách definovaný důvod. Nicméně si myslím, že se Vám jedná o prostou výpověď. Tu můžete podat kdykoli, přičemž výpovědní lhůta činí u běžně…

Celá odpověď

Je nám 26 let, přítel loni dostudoval a jeho nástupní plat je 15 000 Kč čistého, já dostuduji letos. O práci se nebojíme, ale finančně naše zaměstnání není zatím příliš zajímavé (lékaři). Mé měsíční příjmy se více méně rovnají mým výdajům, přítel z výplaty po odečtení nájmu, stravy, mobilu a dopravy ušetří měsíčně asi 6 000Kč. Od roku 2007 máme založené stavební spoření s úrokovou sazbou 2%, cílovou částku máme každý na 1 mil. Kč. Já mám stavební spoření od února 2007 a za tu dobu jsem si naspořila 70 000Kč, přítel si založil spoření v září 2007 a naspořil si doposud 78 000Kč. Co se týká našich plánů. Letos plánujeme svatbu, kterou nám rodiče s větší části zafinancují. Do tří let bychom chtěli založit rodinu. Zvažujeme, kdy si pořídit vlastní bydlení, nejpozději však před nástupem na MD (nejsme zatím pevně rozhodnuti, kde budeme bydlet) a jakou formou financovat (ze stavebního spoření, nebo kombinace hypotéka a stavební spoření). Chtěli bychom 3 pokojový byt.

Vzhledem k tomu, že máte oba založeno stavební spoření, je ve hře několik variant financování – úvěry ze stavebního spoření, kombinace hypotéky a úvěru ze stavebního spoření nebo samotné hypotéky. Navrhuji propočítat možné varianty v rámci osobního finančního plánu, který zároveň zohlední všechny…

Celá odpověď

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení